Kapat
    
 

Üyelik İşlemleri


Kayıt Formu

Kişisel bilgilerinizin güvenliği teminatımız altındadır.
Hiçbir koşulda 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Üyelik Sözleşmesi

SİTE KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ


Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar


Lütfen www.karsiyakamotors.com ‘u  kullanmadan önce aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren üyelik ve kullanıcı sözleşmesini dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen karsiyakamotors.com  sitesini kullanmayınız. Bu Internet sitesine girmeniz veya bu Internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız aşağıda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Karsiyakamotors.com  aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.  Karsiyakamotors.com  üyelerine, siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini ve değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmelerini tavsiye etmektedir.


1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları


Karsiyakamotors.com  tüm kullanıcılara açıktır. Tüm kullanıcılar için verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.


Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar: 


1.1.  Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi halinde,


1.2.  Sitede içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması halinde.


1.3.  Şifre sadece Üye tarafından bilinir. Üyeler diledikleri zaman şifrelerini değiştirebilirler. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla Üyenin sorumluğundadır. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur. Şifre unutma hallerinde Üye web sitesinin hizmetlerini kullanmasıyla belirlenmiş olan üyelik şifresinin kullanılması hususunda meşru olarak yetkili olduğunu, hizmetlerin seçiminde, hizmetlerin kullanımında, alışveriş yaparken ve web sitesine her girişinde her türlü sorumluluğu üstlendiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Aynı şekilde üye, internet ortamında bir başkasına ait IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı, bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.


1.4.  Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi halinde.


1.5.  Üyenin internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, karsiyakamotors.com ’ a zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, internet sitesinin kötüye kullanılmasının tespit edilmesi durumunda,  karsiyakamotors.com ’un kanundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; kullanıcının üyeliğine son verme; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.

2.Içerik Kullanımı


 


2.1.  Karsiyakamotors.com'da sunulan görsel ve yazılı içerik kişisel kullanım ve bilgi edinme amaçlıdır. Karsiyakamotors.com sitesinde bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve sitenin sunumu Karsiyakamotors.com’un ya da Karsiyakamotors.com’un izin ve lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. Karsiyakamotors.com, site içeriğinde yer alan her türlü  yazı ile site sayfalarına ilişkin her türlü veritabanı, ile site içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, alan adı, logo, ikon, demonstratif, elektronik, teknik veriler, grafiklerin, fotoğrafların, metinlerin, görsel, işitsel imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin yani satış sisteminde uygulanan tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve her hakkı saklıdır.


Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsurun kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medyada kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır.


2.2.  Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın her hakkı karsiyakamotors.com’a aittir ve söz konusu yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.


2.3.  Karsiyakamotors.com, her türlü eleştiriye açıktır. Karsiyakamotors.com’a iletilen tüm eleştiriler istenildiği taktirde pazarlama amacıyla kullanılabilir.


3. Sorumluluklar


3.1. Karsiyakamotors.com’u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik koşullarına bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalar ile paylaşılmaktadır. Bunun nedeni, sitenin kullanıcılarına sunduğu hizmeti ve site gelişimini sağlamaktır. 


 


3.2. Karsiyakamotors.com üyesi, kayıt işlemi sırasında, gerekli gördüğü takdirde kayıt işleminin tamamlanması için elektronik posta adresi onayı isteyebilir. Elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek Karsiyakamotors.com sitesini kullanmaya başlayabilir.  


 


3.3. Üye ve kullanıcılar, karsiyakamotors.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Karsiyakamotors.com 'nun hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve Mali her türlü sorumluluk üye ve kullanıcı'ya aittir.


3.4. Üye ve kullanıcının, işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya Karsiyakamotors.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, Karsiyakamotors.com tarafından geçici veya sürekli olarak kullanıcı’nın karsiyakamotors.com’dan yararlanması süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.  


 


3.5. Karsiyakamotors.com üyeleri, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Karsiyakamotors.com’u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez.  Hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı  gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder. 


3.6. Karsiyakamotors.com  ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve  tarafımızca önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden Karsiyakamotors.com sorumlu tutulamaz.  


3.7. Kullanıcı, karsiyakamotors.com 'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.  


3.8. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşteri tarafından karsiyakamotors.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.


3.9. Karsiyakamotors.com  ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı Karsiyakamotors.com silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.  


3.10. Karsiyakamotors.com üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır. 


3.11. Karsiyakamotors.com’da ziyaretçilere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler  ve internet sitelerinin  içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan karsiyakamotors.com sorumlu değildir, ilgili riskler ziyaretçilere aittir. 


3.12. Karsiyakamotors.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.


3.13. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen söz konusu kuralları kabul etmiş sayılır.


3.14. Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen "Gizlilik Sözleşmesi" sayfasını ziyaret ediniz. 


Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Karsiyakamotors.com 'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, karsiyakamotors.com, kullanıcı’nın sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcı’ya aynen rücu hakkına haizdir.

4. Karsiyakamotors.com’un Hak ve Yükümlülükleri


4.1. Karsiyakamotors.com, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerini hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının Karsiyakamotors.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya Resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Karsiyakamotors.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.  


4.2. Karsiyakamotors.com taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir Karsiyakamotors.com ‘un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Kullanıcı işbu koşulu peşinen kabul eder. Karsiyakamotors.com, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını  aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlayacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, karsiyakamotors.com 'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve karsiyakamotors.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.  İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri karsiyakamotors.com sitesine göndermiş olan kullanıcının üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın karsiyakamotors.com  tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir. 


4.3. Kullanıcı, işbu üyelik ve kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra kendisine Karsiyakamotors.com tarafından gönderilecek her türlü ticarî elektronik iletilere, onay vermiş olacaktır. Bu kapsamda Üye/Kullanıcı, karsiyakamotors.com tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile Üye/Kullanıcı'dan başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini kabul etmiştir. 


Üye/Kullanıcı dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu kullanım şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, karsiyakamotors.com 'a çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmesi yeterli olacaktır. Karsiyakamotors.com, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir.


 
5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi


Kullanıcı kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

6.Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü


Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Karşıyaka Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


 


7. Tebligat Adresi


7.1. Karsiyakamotors.com sitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.


7.2. Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.


7.3. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ


 


Bu beyan Karsiyakamotors.com’un gizlilik politikasını içerir. Karsiyakamotors.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.


 


Karsiyakamotors.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.


 


Istisnasız tüm müşterilerimize ait kişisel bilgiler, kati suretle gizlilik içerisinde alınmaktadır.


Siparişlerin en iyi şekilde karşılanması için, işin tamamlanmasına yönelik bilgiler Karsiyakamotors.com 'da saklanır ve gerektiğinde teslimat sırasında lojistik ve kargo firmalarına aktarılır. Bunun haricinde kişisel bilgiler kesinlikle 3. şahıslara iletilmemektedir. Karsiyakamotors.com müşteri bilgilerini yeni satış kampanyaları hakkında bilgi vermek, ürün ve hizmet sunumunu iyileştirmek üzere saklar ve kullanır. 


 


Sitemizdeki kayıt formları ve sipariş formları irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-mail adresiniz, telefon numaranız ve posta adresiniz) ve gerekli gördüğü durumlarda demografik bilgilerinizi (yaşınız ve cinsiyetiniz) vermenizi talep etmektedir. Satın alma esnasında ayrıca mali bilgilerin (kredi kartı numaraları) verilmesi de gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen Kişisel Bilgileriniz, siparişlerinizi almak, ürün ve hizmelerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişleriniz, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek ve üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.


Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.


Karsiyakamotors.com üyesi olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece günlük ve haftalık bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır.


Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır.


Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz.


Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde karsiyakamotors.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin karsiyakamotors.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.